Тема 6. Як
охороняти безцінний скарб Землі - воду?
Мета: розширити уявлення учнів про необхідність охорони води; розвивати
мовлення, мислення; навчати економно використовувати воду.
Хід
уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Чому в народі про воду кажуть «цариця-водиця»?
— Чи можна отримати високі врожаї там, де мало вологи?
— Чому воду називають «великим санітаром»?
— Як ви розумієте вислів «Водойми — це шляхи сполучення»?
— Чи достатньо прісної води там, де ви живете?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про забруднення водойм і охорону
води.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с.20 21)
— Пригадайте! Де на Землі міститься вода?
— Поміркуйте і доведіть, що вода і водойми належать до природних багатств
кожної країни.
— Про що розповіла рибка Немо?
— Роздивіться і порівняйте фотографії на с. 20. Складіть розповідь за
фотографіями.
— Запам'ятайте! Незамінними помічниками в очищенні води є водорості, різні
тварини та найдрібніші водяні організми, їх називають «санітарами» водойм.
— Дослідіть і розкажіть! Коли люди в своїй повсякденній діяльності витрачають
прісну воду неекономно?
— Про що нагадав Карасик Золотенко?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розповідь учителя
— З давніх часів люди оселялися в тих місцях, де є вода. Всі великі міста
розташовані поблизу джерел води. Тому водойми, з яких беруть воду для населених
пунктів, слід охороняти. Якщо таке джерело води забрудниться, то мільйони людей
можуть залишитися без води.
Бережіть воду, яка тече з водопровідного крана, хлюпочеться у річках і
джерелах. Економне використання води — це турбота про всіх людей, які живуть
поряд із нами і житимуть після нас.
Удома перевірте, чи не протікає водопровідний кран, чи справний зливний бачок у
туалеті?
Якщо з водопровідного крана вода тече неперервною цівкою завтовшки із сірник,
то за добу в каналізацію виллється 500 літрів води.
Якщо вода крапає, то втрати становлять 60 літрів на добу.
Ще більші втрати води — через несправний зливний бачок у туалеті. За добу
даремно витече в каналізацію 1300 літрів води.
Несправності цих приладів тільки в одній квартирі призведуть до втрати 700
тисяч літрів води на рік!!!
Охороняти водойми — це те саме, що оберігати життя на Землі, піклуватися про її
красу, серед якої живуть люди і багато інших живих істот.
2. Робота в групі
— Запропонуйте, як можна зменшити марні витрати води в побуті.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Прочитайте висновки нас. 21.
— Назвіть з переліченого те, що завдає шкоди воді: побутове сміття,
нафта, водяні тварини, відходи заводів, водорості, несправний кран у будинку.
— Як використовують воду у вашій сім'ї?
— Що означає «економне використання води»?
— Розкажіть, як оберігають природні водойми мешканці вашого населеного
пункту.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 20-21. Природознавство 3 кл. Охорона
води
|