Тема 5. Яке
значення води в житті людини?
Мета: розширити уявлення учнів про значення води в житті людини; розвивати
мовлення, мислення; навчати економно використовувати воду.
Хід
уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Які правила «товаришування» з картою ви знаєте?
— Покажіть на карті північ, південь, схід і захід.
— Назвіть і покажіть океани.
— Покажіть на карті моря нашої країни.
— Що вивчає наука географія?
— Розкажіть історію «Про що розповіла географічна карта?».
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про використання води людиною.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 18-19)
— Пригадайте! Які водойми є у вашому краї? Звідки надходить вода у ваше
помешкання?
Робота в парі
— Розгляньте колаж на с 18.
— Складіть розповіді про використання води.
— Про що нагадав Карасик Золотенко?
— За день людина випиває майже два літри води. Близько 300 літрів
витрачає на різні потреби: прання, миття посуду, купання, приготування їжі та
інше. Без води неможливе життя. Тіло дорослої людини майже на три чверті
складається з води.
Вода необхідна людині також для підтримання чистоти в оселях, громадських
будівлях, на вулицях. Вода переносить тепло по трубах і обігріває повітря в
будинках, де живуть і працюють люди. Багато культурних рослин потребують
додаткового поливу.
Жодне виробництво не обходиться без води. По воді перевозять пасажирів і
вантажі. У водоймах розводять рибу і водоплавних птахів. Заводи і фабрики
використовують воду для виготовлення різних речей і речовин (гуми, цукру тощо).
— Розгляньте діаграму на с. 19. Дослідіть разом із дорослими, скільки
води витрачає ваша родина на добу. На що ви використовуєте воду?
Робота в парі
— Поділіться спогадами про те, де вн провели літні канікули. Які водойми
знаходилися поблизу? Чи були вони забрудненими?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Робота в групі
— Складіть розповіді про використання води.
Робота в парі
— Поділіться спогадами про те, де вн провели літні канікули. Які водойми
знаходилися поблизу? Чи були вони забрудненими?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Робота в групі
— Складіть розповіді про використання води. Природознавство 3 кл.
Значення води в житті людини
|